Krediidiskoor – parim krediidijuhtimise vahend Eestis

Inforegistri Krediidiskoor koondab taustainfo ühte numbrisse ning

hindab Eesti ettevõtete maksejõulisust täpsusega 99,5%.

Nii saad kiirelt ülevaate firma riskiklassist ning teha otsuse koostöö alustamise ja maksetingimuste kohta.

Krediidiskoori tutvustus

Vaata, kuidas Krediidiskoor ettevõtete maksejõuetuse tekkimise võimalikkust prognoosib ja kuidas see äritegemist lihtsamaks muudab.

Riskiklassid ja soovitused

Tutvu Krediidiskoori riskiklassidega, et teha kiirelt ja lihtsalt otsuseid firmaga tehingu tegemiseks ja riskide maandamiseks.

Kasutamise võimalused

Krediidiskoori saad vaadata erinevatest äritarkvaradest, Inforegistri krediidiraportist ja NOW mobiilirakendusest. Vaata lähemalt!

Artiklid ja kasulikud viited

Loe lisaks Krediidiskoori arendamise ja mudeli kohta ning vaata näiteid, kuidas firmad Krediidiskoori abil riske maandavad.

Krediidiskoori tutvustus

Krediidiskoori kasud

Uute klientide ja partnerite maksevõime hinnang vaid mõne hetkega

  • Kogu kliendibaasi riskihinnang lihtsalt ja efektiivselt
  • Krediidilimiidid ja maksetähtajad vastavalt kliendi riskiastmele
  • Muudatuste info pikaajaliste klientide maksevõimes
  • Soovituslikud tegevusjuhised juhtidele, müügile ja raamatupidamisele

Kuidas Krediidiskoor töötab?

Krediidiskoor kasutab ettevõtete kohta teadaolevat informatsioon, mis ulatub kuni 1,5 aastat minevikku, ning kombineerib seda igapäevaselt muutuda võivate uute andmetega (näiteks võlgade info, juhatuse vahetused, deklaratsioonide esitamine). Selliselt suudab Krediidiskoor prognoosida ettevõtete maksejõuetuse tekkimise või sundkustutamise võimalikkust järgneva täpsusega 99,5% järgneva 12 kuu jooksul.

Loodud koostöös andmeteaduritega

Krediidiskoori loomiseni viisid väljakutsed krediidijuhtimises, millega Eesti ettevõtted igapäevaselt kokku puutuvad. Krediidiskoori mudeli töötasime välja koostöös Tarkvara Tehnoloogia Arenduskeskuse ja Tartu Ülikooli andmeteaduritega. Mudeli arendamisel on kasutasime masinõppe meetodeid, mis hõlmavad endas iseõppivaid algoritme, suudavad tuvastada peidetud seoseid ja teha nende põhjal prognoose.

Koos ekspertide ja andmeteadlastega suutsime luua lahenduse, mis aitab hinnata uute klientide krediidiriski ja jälgida ka pikaajaliste klientide maksejõulisuse muutumist reaalajas otse äriprotsesside keskel – seal, kus seda kõige rohkem on vaja.

Riskiklassid ja soovitused

Krediidiskoor jääb vahemikku 0,00 – 1,00, kus 0 tähendab madalat ja 1 kõrget krediidiriski. Otsuste tegemise lihtsustamiseks on vahemik jaotatud viite riskiklassi. Igale riskiklassile vastab ka soovitatav käitumisjuhis, mis aitab teha paremaid otsuseid müügis ja hiljem, kui klient ei ole maksetähtajaks arvet tasunud.

I riskiklass – usaldusväärne

Esimeses riskiklassis on ettevõtted, millel on kõik aruanded esitatud ja maksuvõlgnevused puuduvad või need on väiksemad võrrelduna teiste ettevõtetega. Juhatusega ei ole seotud halva mainega teisi ettevõtteid või neid on suhteliselt vähe.

Tegemist on usaldusväärse ettevõttega. Sellele kliendile müüki tehes lähtu oma tavatingimustest või ole isegi paindlikum. Kui klient siiski ei maksa õigeks ajaks arvet, siis kasuta meeldetuletusteateid.

II riskiklass – neutraalne

Teise riskiklassi kuuluvad ettevõtted, millel võib olla esitamata majandusaastaaruandeid ja võib esineda ka maksuvõlgnevusi. Juhatusega võib olla seotud halva mainega teisi ettevõtteid.

Neutraalsesse riskliklassi kuuluvale firmale võid müüa tavatingimustel, kuid jälgi maksekäitumist. Kui klient ei maksa õigeks ajaks arvet, siis kasuta meeldetuletus- või hoiatusteateid, vajadusel lühenda maksetähtaegu ja vähenda antavat krediiti.

III riskiklass – piiripealne

Sellesse riskiklassi kuuluvad paljud alustavad ja noored ettevõtted (alla 2 aasta). Juhatusega ei ole enamasti seotud halva mainega ettevõtteid, aga on erandeid. Aruandeinfo on puudulik või on korralikult esitatud. Ettevõttel võivad esineda maksuvõlgnevused.

Piiripealsese riskiklassi kuuluvale kliendile müües võib olla vajalik kasutada lisainfot. Kohanda müügitingimusi või küsi riskide maandamiseks soovitud ulatuses ettemaksu. Kui klient ei maksa õigeks ajaks arvet, siis kasuta hoiatusteateid ja vähenda antavat krediiti või lühenda maksetähtaegu.

IV riskiklass – problemaatiline

Sellesse riskiklassi kuuluvatel ettevõtetel puuduvad majandusaastaaruanded või hilinetakse nende esitamisega. Esinevad suured ja/või püsivad maksuvõlad. Juhatusega võib olla seotud mitmeid halva mainega teisi ettevõtteid. Firmal puududa ka KMKR registreering.

Problemaatilisele firmale müü ainult ettemaksuga või küsi lisagarantiid. Kui klient ei maksa õigeks ajaks arvet ja maksmine venib nädalate või kuude pikkuseks, siis proovi teha juhatuse liikme käendusega maksekokkulepe või kasuta inkassoteenuseid.

V riskiklass – riskantne

Sellesse riskiklassi kuuluvatel ettevõtetel on tavaliselt aruanded esitamata juba mitmeid aastaid ja on suured võlad. Enamasti on esitamata ka mitmed maksudeklaratsioonid ning juhatusega võib olla seotud ka teisi halva mainega ettevõtteid.

Riskantsele ettevõttele müü ainult ettemaksuga. Kui sellesse riskiklassi kuuluval kliendil on maksmata arveid, siis nõude laekumine on ebatõenäoline. Raha kättesaamiseks võid kasutada inkassoteenuseid.

Krediidiskoori kasutamise võimalused

Ühekordne Krediidiskoori hinnang

Kontrolli firma Krediidiskoori krediidiskoor.ee lehelt, saa koheselt teada riskiklass ja soovitavad juhised. Kasuta võimalust ka firma otse automaatsese jälgimisse lisada.

Krediidiskoor Inforegistri raportis

Vaata Krediidiskoori ja selle prognoosi inforegister.ee krediidiraportis. Põhjalikule taustakontrollile aitavad kaasa pidevalt uuenevad finantsandmed, võlgade info ja ärivõrgustikud.

Krediidiskoor äritarkvaras

Kasuta igapäevaselt kõige värskemat krediidihinnangut olemasolevale kliendibaasile ning hinda hõlpsalt uute klientide ja partnerite krediidiriski.

Krediidiskoor NOW rakenduses

Kasuta Inforegister NOW rakendust, et vaadata ettevõtte Krediidiskoori ning saada teavitusi oluliste muutuste kohta jälgitavate firmade äritegevustes.

Artiklid ja kasulikud viited

Inforegistri ärimeedias, blogis ja teistes kanalites avaldatud artiklid Krediidiskoori teemal.

Pilt ei laadinud
STORYBOOK OÜ: Teaduspõhine KREDIIDISKOOR- rahvusvaheliselt tunnustatud krediidijuhtimise instrument kõigi käsutuses! (VIDEO)
Inforegistri Krediidiskoor  on nüüdseks ka rahvusvaheliselt tunnustatud krediidijuhtimise instrument ja kasutusel juba mitmes välisriigi krediidikindlustuse kontsernis. Krediidiskoor  on välja töötatud koostöös Tarkvara Tehnoloogia Arenduskeskuse  ja Tartu Ülikooli andmeteaduritega. Mudeli arendamisel on kasutatud masinõppe meetodeid, mis hõlmavad endas iseõppivaid algoritme ja mis suudavad tuvastada peidetud seoseid ning nende põhjal anda prognoose ettevõtete maksejõuetuks muutumise kohta. Mudeli täpsus on lausa 99,5%!
Pilt ei laadinud
REGISTER OÜ: Inforegistri Krediidiskoor leidis koha maineka rahvusvahelise konverentsi väljaandes
CAISE on A-klassi konverents, kus aktsepteeritud artiklitele ja ettekannetele esitatakse kõrgeid nõudmisi. Eestist kvalifitseerus tänavu sellele üritusele vaid üks artikkel ja see oli REGISTER OÜ andmeteaduse tiimilt, Inforegistri Krediidiskoori teemal. See näitab Inforegistri kõrget taset andmeanalüüsis ja krediidiriski hindamisel.
Pilt ei laadinud
REGISTER OÜ: Kui kõike saab omavahel seostada, siis mis seos on Tapjarobotil, Inforegistril ja Andmekaitse Inspektsioonil?
REGISTER OÜ toimetab andmete maailmas ja nii see kui muu maailm meie ümber muutub kiiremini, kui me üldse arvatagi oskame. Ainus, mis ei muutu, on riigiaparaat, mille ratas veereb sellises tempos, et kiirust on võimatu silmaga haarata – kas ta nüüd veereb edasi või tagasi? Jutud, et ametnikkonda tuleb vähendada, on täna sama aktuaalsed, kui olid need 8 aastat tagasi – see leierkast ei lõpeta niipea oma laulu: “head riigiisad, palun lõpetage laristamine ja andke vabaks hinnaline tööjõud meie majandusele.”
Pilt ei laadinud
REGISTER OÜ: Uus teaduspõhine maineskoor – milline on Sinu reputatsioon?
Kõigile teada-tuntud ettevõtete maineskoor on Inforegistris aastaid olnud üleval üksnes ühe koondnumbrina, millel puudub viide väärtushinnangule. Üsna keeruline oleks täna kokku lugeda kõiki neid küsimusi ja arvamusi, mis on Inforegistrit aastate jooksul saatnud justnimelt Maineskoori ümber.
Pilt ei laadinud
STORYBOOK OÜ: Kes otsustab?!
ScoreStorybooki otsustajate raport annab ülevaate ettevõtte juhatuse liikmetest ja teistest esindusõigustega seotud muude rollidega isikutest. Sealjuures toob raport välja ka info omanike ja sidusettevõtete kohta, ühes nende osaluste suurustega nii protsentuaalselt kui ka summaliselt.